ProperLak Logo

Naša technologia a vybavenie

cnc_renovace_alu_kol_disku_1

Splnili sme si veľký sen a podarilo sa nám vybaviť vlastnú dielňu s tým najmodernejším vybavením a technologiami v obore. Snažíme sa aby celý proces bol nielen maximálne pofesionálny ale aj ekologický. 

Okrem veľkých filtračných zariadení,disponujeme stôlmi na brúsenie, ktoré majú samostatné odsávanie prachu a mikročastíc. Celý proces brúsenia je náročný a vdaka týmto stolom s odsávaním zmenšujeme prašnosť v celom priestore, a tým minimalizujeme dopad na okolie. 

Využívame tie najmodernejšie technologie dostupné na trhu.

Chemické odlakovanie diskov a velmi precízne tryskanie jemným abrazivom, ktoré dokáže docieliť dokonale očistenie celého disku. Následne sme schopný previesť modeláciu a brúsenie poškodených častí na špičkovej úrovni. 

Pri zváraní prasklín je pre nás priorita bezpečnosť a zachovanie pevnosti a kvality daného disku. Situáciu ohladom zvárania samozrejme vždy s klientom preberieme a na základe spoločnej dohody sa púšťame do zvárania diskov Samozrejme disky rovnáme pomocou špeciálneho zariadenia na rovnanie, ktoré vyniká veľkou presnosťou.

IMG_0122

Máme aj špeciálny umývací box na disky, kde prebieha dôkladne odmastnenie a očistenie diskov pred dalším krokom. V procese lakovania v našej dielni vôbec nepoužívame komaxit, ale používame laky v kombinacií so špecialnou vypalovaciou kabínou, ktorá bola vyvinutá priamo pre hlinikové disky.

Naše technicky premyslené lakovacie boxy zaisťujú maximálnu možnú kvalitu nanesenia laku bez nežiaducích zrniek prachu. K tomu nám v dielni slúžia 3 nezávislé lakovacie boxy. Základom úspechu sú kvalitné farby a tie kupujeme iba od renomovaných výrobcov, ktorí dodávajú iba pre prvovýrobu vo farbikách.

Neustále sme v kontakte s technologickými pracovníkmi v týchto spoločnostiach a diskutujeme ohľadom celého procesu ktorý vedie k dokonalosti, pri dodržaní všetkých správnych postupov.

cnc_renovace_alu_kol_disku_2

V minulom roku sme kúpili velmi precízny CNC sústruh, ktorý je určený špecialne pre prácu na hlinikových diskoch. Tento stroj obsahuje sondu,ktorá velmi presným spôsobom načíta povrh hlinikového disku a následne opracuje aj tú najmenej možnú vrstvu z povrchu disku.

Presnosť CNC sústruhu je v radoch tisícin milimetra a výsledný efekt je naozaj jedinečný.

Každý disk dostáva finálnu vrstvu krycieho číreho laku, ktorý je špecifický svojou výbornou tvrdosťou a kryje povrch disku, ale samozrejme aj zabezpečuje farebnú stálosť laku. Tento čírý lak slúži jako povrchová ochrana disku.

V Dielni sa zameriavame taktiež na prácu s viacdielnými diskami a tak disponujeme pestou škálou potrebných nástrojov,nádstavcov,kľúčov a lepidiel. Vdaka tomu sme schopný docieliť montáž aj demontáž viacdielnych diskov na naozaj profesionalnej úrovni.

Ďalšie zaujímavé články