ProperLak Logo

Oprava diskov

Sme Vám k dispozícii.

CNC sústruh

Čelnú plochu hliníkových kolies obrábame pomocou CNC sústruhu. Docielime tak perfektného stavu, ako keby koleso vyšlo z fabriky.

Individuálne úpravy

Máte špeciálnu požiadavku? Žiadny problém. Sme vybavení špičkovým vybavením a dokážeme opraviť aj tie najnáročnejšie disky.

Expresné oprava

Pokiaľ na svoju opravu ponáhľate, vyriešime Vašu požiadavku expresne. Pre kola si prídeme a za týždeň Vám je dovezieme. Bez starostí.

Showroom

Príďte sa pozrieť k nám na showroom do Těrlicko. Prezrieme si vzorkovník, vykonáme Vás dielňou a ukážeme proces renovácie kolies.

Rovnanie vnútornej i vonkajšej časti disku

Poškodené disky sa jazdný prejav nepríjemnými vibráciami vo volante či pedáloch a môžu tiež spôsobovať aj ďalšie poškodenie podvozkových časti. Väčšia opotrebovávania sa dostáva na všetky čapy, ramená, ložiská a podobne. Následkom oslabenia disku v mieste, kde je poškodený trpí aj pneumatika, ktorá je viac zaťažovaná a časom môže dôjsť k narušeniu pevnosti pneumatiky.

Takto poškodené disky možno ale ľahko a rýchlo opraviť, čím predídete všetkým problémov. Vykonáme všetok servis od odobraní pneumatiky, opravenie a následného obutie. Dokážeme opraviť všetky poškodenia, či už je disk pokrivený, ľahko narazený alebo veľa ohnutý.

Kompletná renovácia viacdielnych kolies

Viacdielne ráfiky je potrebné starostlivo rozobrať, ale ešte starostlivejšie zložiť. Pokiaľ ide o dvojdielna kolesá s pevným barelom a odnímateľným stredom kolies, je tu postup jednoduchší, pretože nedochádza k rozloženiu celého barelu. Dochádza len k uvoľneniu skrutiek držiace stred kolesa. Po vykonaní renovácie prebieha zloženie s dotiahnutím skrutiek na požadovaný moment, aby nedošlo k poškodeniu závitu alebo skrutiek samotných.

U ďalších typov kolies ide zložiť iba golier kolesá alebo tiež golier aj stredovú časť bicykla. Tento proces skladania je potom náročnejšie. Je potrebné dôkladne utesniť medzery medzi golierom a barelom, aby nedochádzalo k úniku vzduchu z pneumatiky. Kolesá sa zloží a lepí špeciálnymi tesniacimi lepidlami vo viacerých krokoch, aby bol výsledok bezchybný. Samotná renovácie je následne veľmi individuálne. Dokážeme poradiť a vymyslieť zaujímavé kombinácie farieb či jedinečného dizajnu na Vaše kolesá alebo sa môžete inšpirovať vystavenými kolesami na našom showroome.

Cernylesk_x3
properlak_renovace_tridilna_kola_x1