Aké laky používame pri renovácií?

Vlastnosti laku a jeho kvalita je jedným z najdôležitejších faktorov pri renovacií diskov. Rovnako ako u väčšiny remesiel, tak aj u renovacií diskov je kvalita materialov dôležitá. V ProperLaku to moc dobre vieme, a preto na materiáloch nešetríme.

🙅‍♂️ Lacné materiály existujú, ale neoplatia sa

Ano, existujú drahé aj lacné farby. Rovnako ako existujú drahé aj lacné autá. Väčšinou sa ale musíme zmieriť s nižšiou životnosťou, pripadne s horšími vlastnosťami. A to se nie vždy oplatí.

Medzi lacnejšie varianty patria hlavne práškové farby (komaxit), ktoré sú určené predovšetkým na kovové konštrukcie a rámy. Tieto farby stoja približne 4€ za kilogram a ide o najlacnejšie farby na trhu. Ich vlastnosti sú ale velmi slabé. Lak postupom času stvrdne a začne sa lúpať. Zároveň dochádza ku zmene farby a odtieňových vlastností.

Životnost tohoto typu laku je výrazne nižšia. Použitie týchto farieb sa na hlinikové disky nedoporučuje.

👌 Používáme výhradne farby určené na hlinikové disky.

Našich klientov vždy uisťujeme, že použité farby sú špecialne vyrobené na hlinikové disky. Ich cena je pochopitelne vyššia, niekedy až 10 násobne a to je 40€ za kilogram. V ProperLaku však prichádza do úvahy len dlhodobá živostnosť a kvalita odvedenej práce.

Celkový efekt je tak nielen o vzhľadu disku ale hlavne v jeho odolnosti. Nezabúdajme, že lak nielej disk skrášľuje, ale hlavne chráni pred poškodením. Disky, ktoré sú chranené špecialnými farbami na hlinikové disky sú omnoho odolnejšie v bežnej premávke.

💎 Čirý lak ako ochrana, aj v zime

Čirý lak, ktorý na disky nanášame, pomáha udržať kondíciu a odolnosť. A to hlavne u diskov, ktorých čelná strana je opracovaná na CNC fréze. Disky sú tak odolnejšie voči kamienkom, ktoré odlietajú od cesty.

Na diskoch upravených na CNC fréze sa nedoporučuje ich použitie v zime, pretože ich povrch chráni iba jedna vrstva laku. Ale aj v tomto pripade však vieme pomôcť a na disk nalakovať takú vrstvu číreho laku, ktorá disk ochrání v zimnom období.