Oprava disku zhodeného z vrtulníka

Projekt, na ktorom sme pracovali niekoľko mesiacov a nemohli sa dočkať až ho budeme môcť odprezentovať. Projekt, vdaka ktorému môžeme priblížiť našu prácu veľkému množstvu ľudí a demonštrovať, na čom všetkom vieme pracovať.

🔥 zhodili sme disk z vrtulníka

Skutočne. A potom sme ten istý disk tahali po zemi, strielali doňho brokovnicou a nakoniec ho zapálili. Video nájdete na konci článku. Pád spôsobil základny tvar disku. Ťahanie po zemi zničilo lak, čo je vlastne najčastejším poškodením, s ktorým klienti prichádzajú. Strelba brokovnicou demonštrovala odlomenie kusov a porušenie celistvosti disku.

Pri poškodzovaní sme samozrejme dbali na bezpečnosť a všetko prebiehalo pod dozorom profesionalov. Je zaujmavé, ako atypická demonštrácia (strelba, pád z vrtulníka) mohla verne napodobniť poskodenia, ktoré nastanú na cestách a nehodách.

💎 Pustili sme se do kompletnej renovácie!

Tento poškodený disk prešiel renováciou v našej firme. Najskôr sme disk rovnali, následne zvárali a tvarovali, odlakovani, brúsili, tmelili a lakovali v troch vrstvách! Bolo potrebné naniesť základnu farbu, následne farbu odtieňa, potom sme opracovali čelnú plochu CNC frézou a naniesli číry lak.

Pri renovácií sa kladol dôraz primárne na čelnú stranu disku. Ukázali sme tak, že i zdanlivo neopravitelný disk sa dá opraviť. A čo viac, poškodenie nemusí byť vôbec viditelné. Na zadnej strane sme predsa len priznali stopy po zvarovaní. To, aby bolo jasné, že sa skutočne jednalo o ten istý disk.

📸 Všetko sme zaznamenali na video

Poškodenie aj renováciu sme zaznamenali na video, ktoré prikládame k článku. Môžete sa pozrieť ako vyzerá disk ktorý padá z vrtulníka a dostáva rany od brokovnice. O celom postupe renovácie a výsledku, podrobne informuje šéf dielne Properlaku.

Vo videu Vás prevedieme krok po kroku celou renováciou, ukážeme vybavenie našej dielne a vysvetlíme, ako dávame nový život aj tým najviac poškodeným kúskom, ktoré sa nám dostávaju pod ruky.

Play Video